"Правий Карл-Маркс-Штадт": німецький націоналізм на марші

Молодь із чорно-червоно-жовтими стягами та літні люди з чорно-біло-червоними прапорами мирно крокують вулицями східнонімецького Хемнітца. Третє за населенням місто Саксонії (після Дрездена і Ляйпціґа) стало свого роду Меккою для правих сил — від консерваторів і націоналістів до неонацистів. Колишній Карл-Маркс-Штадт тепер по праву можна вважати територією, де федеральна влада Німеччини сама того не знаючи, "викохала" вуличних радикалів, здатних на відчутний спротив, як нелегальним мігрантам, так і силам правопорядку.

Останні кілька років це саксонське місто потерпає від напливу біженців (переважно чоловіків у віці від 16 до 35 років) з мусульманських країн. Поліція спільно з місцевою владою жодним чином не протидіють зростанню насилля й терору, що привезли з пустелі, її колишні мешканці. Натомість патріотично налаштовані мешканці Хемнітца вирішили взяти ситуацію з нелегалами у свої руки, поклавши край беззаконню та етнічній злочинності.

Правоохоронні органи відзначають, що у Німеччині сильно зріс потенціал здійснення терактів на ідеологічному ґрунті через посилення правих рухів. Причиною тому є надання притулку мігрантам із Близького Сходу та Африки (легалізація та асиміляція нелегалів у німецькому суспільстві), які сповідують і пропагують іслам. «Саме прибулі з мусульманських країн чоловіки становлять першочергову загрозу для єдності Німеччини як держави, однак влада і сили правопорядку схильні не помічати цей факт», — наголосив у нещодавньому інтерв'ю лідер неформального угруповання "Revolution Chemnitz" Крістіан Келлер, якого федеральні органи намагаються ув'язнити за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Колись зразкове соціалістичне місто Карл-Маркс-Штадт (саксонський Хемнітц), справді переживає масштабну політичну перебудову. Тут, на площі перед погруддям Карла Маркса, 30 років тому мешканці протестували проти тоталітарного комуністичного режиму, а тепер — проти навали мусульман-нелегалів, які щодня вчиняють злочини, що їх ігнорує поліція. Так, у серпні 2018 р. кілька тисяч розгніваних німців вийшли на центральні вулиці Хемнітца з вимогою прозоро розслідувати та притягнути до відповідальності винних за вбивство місцевого юнака, якого умертвили двоє біженців з Іраку і Сирії (справа ця і досі відкрита через неквапливість суду та прокуратури).

А між тим, вже понад рік жорсткі антиіммігрантські заворушення жодним чином не припиняються, лиш тільки збільшуються. І це не дивно, адже участь у них беруть як місцеві мешканці, так і приїжджі з усієї Німеччини патріоти. Праві сили перетворили місто Хемнітц на свій форпост і все через політичну помилку канцлерки Анґели Меркель, яка вирішила відкрити країну для мігрантів (за рік у ФРН в'їхало понад 1 млн. біженців-мусульман!).

«Скажу відверто, це змінило Німеччину; країну, якою колись пишалися Бісмарк і Ваґнер, тепер огидно називати власною Батьківщиною. Це справді сумно, бо для всіх нас це стало справжнім ударом! Адже коли так багато біженців порушують закон, терпінню приходить кінець», — пояснює ситуацію лідер руху "ProChemnitz" Мартін Кольманн.

Варто зауважити, що у Східній Німеччині (колишня прокомуністична Німецька Демократична Республіка) націоналізм має плідний ґрунт для розвитку завдяки тому, що тут власне німецьке мислення, німецький спосіб життя не піддавалися докору з боку поневолювачів, а отже — мав місце час для адаптації правого руху в цілому до нових умов. У Західній же Німеччині (окупована американцями, французами та британцями так звана Тризонія) було навпаки: все німецьке, а надто — прусське, викорінювали через зв'язок з мілітаризмом і, отже, з гітлеризмом (націонал-соціалізмом). Як наслідок, цілком толерантні Кьольн та Гамбурґ отруєні лібералізмом знаходяться у комі за участь у злочинах проти людяності, а той самий Хемнітц пробуджується від сну, вже отримавши в європейській пресі репутацію вкрай правого міста, вулицями якого стає небезпечно ходити нелегалам, а не етнічним німцям.

 

© Денис КОВАЛЬОВ