ІДІЛ та мілітарний "ісламський традиціоналізм"

Важливою характеристикою ісламського радикалізму є повернення до традиційних форм правління за законами шаріату, як противага глобалізації світу. Вивчаючи діяльність ісламських течій дослідники наголошували на слабкій політизації руху і відсутності єдиної структури із загальним керуванням.

Проте ісламський традиціоналізм виявився винахідливим супротивником і, як наслідок, світ отримав феномен у вигляді Ісламської Держави. Ми можемо зневажати ісламістів, але слід визнати, що консервативна революція в ісламському світі розпочалася і ми вже бачимо революційні бригади на вулицях великих міст Сирії і Іраку.
Ісламську Державу досить часто зрівнюють з терористичними організаціями, але це хибне твердження. Наявність державних органів влади, стійких силових структур, контроль значної території і жага експансії роблять ІД значним політичним гравцем на геополітичній арені. Світ ніколи не визнає ісламістів, але, чи потрібно їм визнання світу, якому було оголошено священний джихад? Світова спільнота отримала грізного і дуже винахідливого противника. Тактика ісламістів вже прискіпливо вивчається Пентагоном, який постійно наголошує на високій майстерності ведення партизанської війни. Досвідчені бойовики переоцінивши досвід військових конфліктів початку 2000-х рр. змогли відточити нову тактику ведення війни. Майстерне підвищення градусу бойових дій і в той же час його зменшення з метою поступового виснаження військ супротивника в регіоні супроводжується підготовкою нанесення головного удару. Ісламісти навчились з великою користю використовувати захоплену американську техніку, яка передавалась керівництву Іраку (зокрема хаммери).

Джихадист - небезпечна бойова одиниця, а джихадист в броньованому позашляховику - дуже небезпечна бойова одиниця. Штурми міст ісламістами супроводжуються підривами хаммерів керованих смертниками на головних опорних пунктах урядових військ. Потім, керуючись загальною панікою, в місто заходять диверсійні групи бойовиків, які поступово вибивають урядові війська з міських кварталів. Як оборонятись, коли тебе в прямому сенсі цього слова підривають? Для виконання мученицьких операцій бойовики люблять використовувати молодь, яка виступає важливим учасником в створенні пропагандистських роликів.
Пропаганда займає важливе місце в боротьбі керівників Ісламської Держави. Кожне нове відео ісламістів супроводжується майстерною режисерською роботою і по своєму градусу може зрівнятись з голлівудськими бойовиками. Як наслідок, ряди ісламістів з кожним днем поповнюють нові джихадисти, які готові віддати життя в обмін на священне звання шахіда. Саме здатність до самогубства для досягнення вищої мети змушує ворогів ісламу поважати ісламістів, а іноді і захоплюватись їхнім героїзмом. Головне завдання джихаду - посіяти страх в головах супротивників, розсіяти волю до спротиву, змусивши інтегруватись в іслам.
Європа вже відчуває клинок Пророка біля своєї сонної артерії. Європейці мають прокинутись для зупинення ісламського традиціоналізму, або згинути остаточно. Ісламізм вже кинув виклик сучасному матеріалістичному світові, яке місце в цій боротьбі займе європейська традиція, залежить тільки від нас.

 

© Ярослав БОЖКО