"Воїни Одіна" – борці за національну ідентичність

Не так давно, а саме з осені минулого року, на вулиці великих міст Фінляндії вийшли активісти до цього нікому невідомої націоналістичної організації - "Воїни Одіна" (англ. Soldiers of Odin). Як не дивно, але кістяк цієї антимігрантської організації склали праворадикальні фінські патріоти з числа націоналістичної партії "Справжні Фіни" (фін. Perussuomalaiset), деяких неформальних і антисистемних націоналістичних рухів Фінляндії, як-то: "Фінська Ліга Захисту" (англ. Finnish Defence League) та "Національний опір" (фін. Kansallinen Vastarinta), а також небайдужі громадяни.

Ідейна складова, як до речі і мета, організації - "Воїни Одіна", дуже проста: її активісти захищають свою Батьківщину-Фінляндію (фін. Suomen Kotimaa) від "мусульман-загарбників" (більш відомі всім нам як прохачі притулку з ісламського світу!), окрім цього, обов'язком кожного воїна Одіна є патрулювання власного населеного пункту аби захистити корінне населення від тих, кого вважають "варварами-загарбниками". Вперше "Воїни Одіна" заявили про своє існування на вулицях міста Кемі у фінській Лапландії поблизу фінляндсько-шведського міждержавного кордону в жовтні 2015 р. Один з лідерів організації, Міка Ранта пояснив, що вуличні патрулі з воїнів Одіна покликані зміцнити в людях відчуття безпеки на тлі раптового масованого прибуття мусульман-біженців. Місто Кемі знаходиться за 30 км від іншого прикордонного фінського міста Торніо, через який до Фінляндії зі Швеції прибувають багато шукачів притулку, переважно дорослих чоловіків у віці від 15 до 35 років з Афганістану та Іраку, Сомалі та Чаду. У Фінляндії вже 3 роки триває соціально-економічна рецесія, а прохань щодо надання притулку для мусульман-мігрантів з Північної Африки та Близького Сходу збільшилась у рази: так, за даними статистичного департаменту міністерства зовнішніх справ Фінляндської Республіки у 2014-му р. загальна кількість біженців дорівнювала 3651 осіб, то вже у 2015-му р. їхня кількість сягнула позначки у 32479 осіб.
За останні 3 місяці свою активну діяльність члени антимігрантської патріотичної організації "Воїни Одіна" розгорнули у 23 населених пунктах Фінляндії, а також у сусідніх країнах Балто-Скандинавського регіону: у Швеції, Норвегії, Данії та Естонії. Окрім вуличного патрулювання, за яким пильно стежить і міська поліція, зокрема у Гельсінкі, Тампере, Оулу, Йоенсуу, Кемі та Торніо, воїни Одіна організовують різного роду антимігрантські демонстрації з транспарантами та гаслами на кшталт "Іммігрантів не вітаємо!", "Геть насильників, а не біженців!", "За національну ідентичність!", тощо... Як не дивно, але потужним стимулом для поширення своєї подальшої діяльності "Воїни Одіна" отримали на початку січня 2016 р., коли великі міста Західної та Центральної Європи сколихнула хвиля зґвалтувань, розпочата мусульманами-біженцями в новорічну ніч у німецькому Кьольні, але також зачепила і Гельсінкі та Стокгольм, де було повідомлено про 15 випадків нападів на білих жінок. Поки воїни Одіна, на відміну від своїх ідейних побратимів з "Національного опору", ще не мали змогу взяти участь в жодній вуличній сутичці з ісламськими мігрантами, адже уряд Фінляндії та місцеві загони поліції попереджені про будь-які можливі провокації і не допускають розгулу насилля. Правда, офіційний Гельсінкі в обличчі президента Саулі Нійністьо та прем'єр-міністра Югі Сіпіля недвозначно відкидають існування цієї організації від імені усіх громадян Фінляндської Республіки, як колись подібне робили Лаурі Реландер та Пер-Евінд Свінгуфвуд із профашистським "Лапуаським рухом" Вігторі Косоли у 1929-1933 рр.

Так, за повідомленнями щоденного норвезького журналу "Dagbladet", фінської телерадіокомпанії "Yle" та естонського мережевого видання "Delfi.EE", націоналістичний вуличний патруль фінської антимігрантської спільноти "Воїни Одіна" розширив мапу своєї присутності аби не стільки провадити захист європейської національної ідентичності проти мігрантів з ісламських країн Азії та Африки, скільки мати можливість формувати власні інтернаціональні загони для здійснення вуличних сутичок і нагнітання ситуації з біженцями. У відповідь на закиди вищеназваних демоліберальних ЗМІ, воїни Одіна заявили, що метою на їхньої націоналістичної організації на сьогодні є поширення власної присутності в кожній країні, яка постраждала від мігрантської навали та мультикультурної політики асиміляції з винищення національної європейської ідентичності недолугими євроінтеграторами та владними бюрократами, а вуличні сутички - це лише один з методів боротьби за свою націю, а ніяк не спосіб розпочати міжконфесійні та міжетнічні конфлікти на вулицях європейських міст, серед яких Осло, Берлін, Копенгаген, Гельсінкі, Стокгольм. Відень та Париж.
Згідно із повідомленнями у соціальній мережі Facebook, активісти антимігрантської спільноти "Воїни Одіна" вже незабаром, весною 2016 р., у всіх великих містах країн Скандинавії відкриють свої регіональні представництва цієї організації з метою вуличного патрулювання, недопущення мігрантських бунтів та ґвалтівних вакханалій, а також, підвищення серед простих норвежців, як і фінів, почуття справжньої безпеки. Саме захистом та охороною своєї домівки і вулиць, "Воїни Одіна" прагнуть довести не тільки місцевій поліції, але й пересічним громадянам, що якщо влада не в звозі гарантувати безпеку та громадський спокій своїми методами, тоді це питання вирішують патріотичні спільноти та небайдужі мешканці. Як би там не було, але для воїнів Одіна захист своїх співгромадян від ісламських мігрантів - це справа принципу, хоч за законність і порядок у будь-якій цивілізованій країні і відповідає поліція, яка не в силах втримати ту неконтрольовану навалу біженців з Азії та Африки...

Тим часом дехто з пересічних фінів не тільки у соціальних мережах підтримує антимігрантський рух "Воїни Одіна", але й відкрито долучається до вуличного патрулювання міст Фінляндії. Молоді люди, у своїй більшості парубки від 18 до 30 років, вдягнуті у чорний одяг (шкіряні куртки та теплі светри-балахони), з вишитим на спині обличчям вікінга вкритого фінським прапором, у важких берцах, іноді навіть у балаклавах та з дерев'яними битками, патрулюють вулиці Гельсінкі, Оулу, Турку, Тампере, Куопіо, Йоенсуу, Кемі, Асіккала, Сейняйокі, Вааса, щоб захистити місцеве населення від мусульман-завойовників.
У свою чергу, генеральний прокурор Фінляндської Республіки Матті Ніссіен дивиться на ситуацію з діяльністю організації "Воїни Одіна" більш скептично, ніж інші фінські можновладці. Так, зокрема в інтерв'ю щоденній газеті "Kalevа" він зазначив, що якщо повернутися до нещодавньої європейської історії, то можна побачити, що нічого доброго не вийшло з так званих вуличних патрулів, саме тому, на його думку, цей вид силових угрупувань не сприймається як саме громадська ініціатива, а не праворадикальна маргінальна спроба із захопленням та контролем місцевої влади. Проте, заяви різних фінських урядовців, депутатів та чиновників не лякає хоробрих та мужніх воїнів Одіна, що здійснюють охорону порядку на вулицях рідних міст, адже найголовніше - це розповісти співгромадянам про справжні хижі наміри псевдомігрантів і не дати загубити свою власну національну ідентичність у мороці культурмарксистської проісламської асиміляції. "Воїни Одіна" стверджують, що чоловіки близькосхідної зовнішності (афганці, сирійці, іракці та єменці), очевидно з новоприбулих біженців, неодноразово тинялись поруч зі школами і фотографували молодих фінських дівчат на власні мобільні телефони, намагаючись таким чином розважити свої варварські звірині інстинкти. Проте, будь-які спроби іноземного ґвалту воїни Одіна душать в зародку, не зважаючи, що є дуже дивним, на протидію місцевої поліції. Тож, саме активна протидія ісламській навалі і має таким чином підтримати кволу європейську національну ідентичність, зокрема і фінську...

І на останок, хотілося б зазначити, що небайдужа молодь Фінляндії активно підтримала створення і діяльність вуличних антимігрантських патрулів під проводом "Воїнів Одіна", хоча і не має бажання та досвіду підміняти собою поліцію. Власне, такий своєрідний прояв самоорганізації фінських націоналістів, патріотів та інших небайдужих громадян абсолютно необхідний, адже сьогодні, у часи гібридних воєн та новітнього переселення народів (з ісламського варварського світу до цивілізованої Європи), дуже важливо, щоб громадяни виявилися вчасно готовими підтримати та підставити плече правоохоронним органам та збройним силам, а ніяк не замінити їх.

 

© Калєв КОРПІНЕН