Польське "чудо" над Віслою і сучасна Україна

Днями виповнилось 95 років з видатної події — перемоги союзних сил (поляків, французів та українців) над більшовиками в битві на Віслі за панування в Польщі. Так, у 1920 р. об’єднані сили польської армії та війська УНР розбили армію комуністів, врятувавши Європу від червоної чуми. Московити тоді діяли так само підступно, як і зараз: створили маріонеткову "Польську народну республіку" та посунули на Захід. Але їм не вдалося досягнути своїх злочинних цілей, бо знайшлися люди, які дали їм відсіч.

Про цю важливу історичну подію згадав і Олександр Турчинов під час свого нещодавнього виступу: «Кремлівська армія, так звана "визволителька", яка в своєму обозі вже везла новий маріонетковий польський уряд, очолити який мав головний чекіст Фелікс Дзєржинській, була розбита та ганебно відступила. Важливу роль у спільній боротьбі зіграли Українські війська під проводом генерала Марка Безручка. Тоді, 95 років тому, знехтувавши позицією та інтересами України, фактично після цієї перемоги, Європа нас зрадила, викинувши УНР за рамки переговорного процесу, уклала "мир" за яким нашу країну розірвали на шматки. Європейські лідери того часу традиційно думали про власні інтереси і мабуть також не хотіли дратувати пораненого "російського ведмедя". Але ця недалекоглядна політика тоді створила можливість вижити Совєцькій імперії, яка розрослась, мов ракова пухлина. Згодом, цементована кістками та втраченими життями заморених голодом, закатованих та репресованих людей, вже Сталінська імперія разом з Райхом Гітлера, якого європейці також не хотіли дратувати, поділили між собою європейські країни, розв'язавши найкривавішу війну в історії людства. Сьогодні ми знаходимось у дуже схожій ситуації, і від того, наскільки рішуче та послідовно діятимемо ми та наші європейські союзники, залежить доля не тільки України, але і всієї Європи».
Заява секретаря РНБО України пов’язана з небажанням Заходу підтримувати зброєю Україну. Саме тому Олександр Турчинов провів історичні паралелі, натякаючи на схожість ситуації 1920 р. та 2015 р. Як і 95 років тому, так і зараз, європейські демократії відмовляються надавати допомогу у боротьбі з більшовизмом, мотивуючи це прагненням "миру". Аналогічний підтекст був і у виступі Олександра Турчинова на Київському бронетанковому заводі. Тоді він сказав, що ми не можемо надіятись на західну зброю, і тому маємо розвивати свою оборонну промисловість. Схоже, влада в Україні взяла на озброєння риторику, яку набуває популярності через свою очевидність про те, що Україна може надіятись лише на свою армію, а не на обіцяну допомогу з Європи...

 

© Друг АРІЙ