Сучасна Абхазія як "дзеркало" кремлівської окупації

Цьогоріч виповнюється 25 років з дня падіння Сухумі — трагічної дати в абхазькій війні, що поклала початок наступу Кремля на Грузію, згодом після чого картвельський народ відчув на собі етнічні чистки та вигнання з рідних домівок. Ті події стали однією з найкривавіших сторінок в сучасній історії Грузії та всієї Східної Європи. Десятки тисяч картвелів були вбиті за етнічною ознакою, а сотні тисяч були вигнані зі своїх будинків в ході штучно створеного і підігрітого ззовні конфлікту.

Детальніше...

Рональд Макдональд як "ікона" глобалізму

Корпорація "McDonald's" займає центральне місце в американській масовій культурі. Відкриття нового ресторану цієї торгової марки у маленькому містечку — це важлива суспільна подія. Навіть у столицях різних країн світу газети державного рівня з помпою висвітлюють подібні досягнення індустрії швидкого харчування (англ. fast food).

Детальніше...

Чий дім Європа: мігрантів чи європейців?

Шукачі з усіх усюд з'їжджаються до Європи задля оновлення на краще свого життя. Найбільша їхня кількість прибуває з тих країн, де соціально-економічна ситуація знаходиться на рівні щойно звільненої від залежності колонії. Проте прагнуть до омріяної Європи, у першу чергу, ті, хто повівся на казки так званих "рекрутів" про надмірні кошти соціального забезпечення і безвідмовність європейських жінок обслужити новоприбулих чоловіків, як кажуть, "по повній програмі"...

Детальніше...

Агресія Кремля направлена не тільки проти України, але й проти Заходу

Війна в Україні триває вже 6-й рік, кінця-краю їй не видно. За цей час московська агресія знівечила тисячі життів не тільки українців, але і європейців, що приїхали на Схід воювати з новою ординською навалою. До вашої уваги інтерв'ю з уродженцем Фінляндії Мікаелем Малмі (ім'я змінено задля безпеки бійця), який захищав Україну в лавах полку "Азов".

Детальніше...

Чи розколить Венесуела групу БРІКС?

Кризова ситуація в Венесуелі поглиблює розкол всередині групи, відомої як БРІКС (англ. BRICS), де переважна більшість країн-учасниць (РФ, КНР, Індія та ПАР) висловлює підтримку диктаторському режиму Ніколаса Мадуро. Бразилія, яку нещодавно очолив консерватор і панамериканіст Жаїр Болсонару, єдина з-поміж них виступає протектором самопроголошеного президента Хуана Ґуайдо. Ймовірно через цю розбіжність низка експертів ставить під сумнів проведення конференції президентів країн-учасниць BRICS, що має відбутися у місті Бразиліа 13-14 листопада цього року.

Детальніше...