Японський мілітаризм: культ імператора і непохитність армії

Військова традиція, націоналізм і корпоративна перебудова суспільства — відома в історії тріада, з якою пов'язують країну, де сходить сонце. Японія відкрилась світу відносне нещодавно, у ХІХ ст., але за цей час взяла участь у двох світових війнах, змогла підкорити значну частину Азійсько-Тихоокеанського регіону та вирвати першість у технологічній революції. Проте майже непоміченою лишається одна з подій міжвоєнного періоду, яка мала всі шанси змінити хід світової бійні 1939-1945 рр. на користь країн-підписантів Антикомінтернівського пакту.

Детальніше...

Італійські неофашисти на службі болівійської хунти

Далека південноамериканська країна Болівія відома на весь світ своїми великими плантаціями коки, а також покладами солі, літію та срібла. Ймовірно через це доля не була прихильною до мешканців цієї країни, "подарувавши" місцевим нащадкам інків і конкістадорів справжні випробування у вигляді програшних війн з сусідами та найбілішу кількість державних заколотів у західній півкулі. Проте зовсім "білою плямою" в болівійській історії є участь італійських політичних мігрантів з-поміж неофашистів-радикалів на боці військової хунти.

Детальніше...

Сучасна Абхазія як "дзеркало" кремлівської окупації

Цьогоріч виповнюється 25 років з дня падіння Сухумі — трагічної дати в абхазькій війні, що поклала початок наступу Кремля на Грузію, згодом після чого картвельський народ відчув на собі етнічні чистки та вигнання з рідних домівок. Ті події стали однією з найкривавіших сторінок в сучасній історії Грузії та всієї Східної Європи. Десятки тисяч картвелів були вбиті за етнічною ознакою, а сотні тисяч були вигнані зі своїх будинків в ході штучно створеного і підігрітого ззовні конфлікту.

Детальніше...

Рональд Макдональд як "ікона" глобалізму

Корпорація "McDonald's" займає центральне місце в американській масовій культурі. Відкриття нового ресторану цієї торгової марки у маленькому містечку — це важлива суспільна подія. Навіть у столицях різних країн світу газети державного рівня з помпою висвітлюють подібні досягнення індустрії швидкого харчування (англ. fast food).

Детальніше...

Чий дім Європа: мігрантів чи європейців?

Шукачі з усіх усюд з'їжджаються до Європи задля оновлення на краще свого життя. Найбільша їхня кількість прибуває з тих країн, де соціально-економічна ситуація знаходиться на рівні щойно звільненої від залежності колонії. Проте прагнуть до омріяної Європи, у першу чергу, ті, хто повівся на казки так званих "рекрутів" про надмірні кошти соціального забезпечення і безвідмовність європейських жінок обслужити новоприбулих чоловіків, як кажуть, "по повній програмі"...

Детальніше...