Тріумф португальської хунти: між "Старою Республікою" і "Новою Державою"

Наприкінці весни 1926 р. консервативно налаштовані частини армії Португальської Республіки здійснили державний переворот. До цього їх спонукала тривала криза, спричинена скасуванням монархії та наслідки Першої світової війни, в якій брала участь країна на боці Антанти. Події майже 100-річної давнини, на тепер відомі як Національна революція (порт. Revolução Nacional), сприяли стабілізації суспільно-політичної ситуації та підвищенню рівня місцевого господарства, а отже і пересічних португальців.

Детальніше...

Занепад не одного Заходу, а всієї цивілізації

«Життя чорних мають значення!», — гасло останніх тижнів, із яким носяться всім світом як з писаною торбою різного робу борці з расизмом: від ліворадикалів до лібералів, демократів і навіть деяких правоцентристів. Цей хворобливий запал, що оприявнився після вбивства афроамериканця Джорджа Флойда у Міннеаполісі, все більше нагадує релігійне божевілля, буйне сектантство з відверто протицивілізаційним сенсом. Оскільки учасники велелюдних протестів не стільки виступають за права пригніченої расово-етнічної меншості, скільки цькують і вимагають від білошкірих мешканців планети Земля покаятися за гріхи своїх та чужих пращурів.

Детальніше...

Мадярські неонацисти — кишенькові радикали глобалістів

Політична партія "Рух за кращу Мадярщину" (мадяр. Jobbik Magyarországért Mozgalom), відомий більше за короткою назвою "Jobbik", була колись однією з найбільш праворадикальних сил в Європі. Загони її військово-спортивного крила (мадяр. Magyar Gárda) не раз маршували вулицями Будапешта, погрожуючи сусіднім країнам відібрати "етнічні мадярські землі", зокрема й українське Закарпаття. Однак сьогодні ця партія демонструє зовсім протилежну, до колись декларованої політичної позиції.

Детальніше...

Облуда "скандинавського соціалізму"

Переважання, гегемонія марксизму та його "дітей" в антикапіталістичній думці настільки значна, що навіть консерватори, традиціоналісти й націоналісти, налаштовані проти визискуючого капіталізму нерідко беруть за основу чи навіть ідеал "скандинавську" модель "соціалізму". Ніби-то, достатньо лише прибрати з неї мультикультуралізм і пропаганду збочень, ювенальну юстицію — і буде нормальна життєздатна модель. Ця позиція є у корені помилковою та небезпечною!

Детальніше...

Криза НАТО вигідна РФ

Чому Північноатлантичний альянс не сприймає РФ як головну (стратегічну) загрозу світовому порядку та безпеці? Чи готове НАТО до відбиття московської агресії у разі нападу на одного зі своїх членів?.. Вичерпну відповідь на ці та подібні їм питання дав один німецький військовий аналітик у своїй статті для видання "Die Welt", переклад якої ми публікуємо нині.

Детальніше...