Чотири дуба

По обіді, звернувши з Саксаганського шляху, їхало десяток вершників. З берега річки, від зимівника, назустріч їм підіймався такий же загін. Здавалось, що зустрілися в степу два козачих роз’їзди.

Детальніше...

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш ще випадок не був винятком...

Детальніше...

Козацькі хрести

Доля і Недоля — дві сестри. Котра з них погляне в степу на козака — то одному Господу відомо. Коли доля — то щастя. А що, коли недоля?.. Еге! Ось-но, викопають шаблями побратими могили та й поховають братчиків. Коли сам козак загинув в бою — лежатиме під небом поки не знайдуть свої. А знайдуть — то наносять шапками могилу над лицарем.

Детальніше...

Місто довгих коридорів

Темні глибини дедалі більше поглинали молодого чоловіка, гасячи останні сонячні промені на поверхні водяної безодні. Здавалось ніби хтось кричав. Десь там, над поверхнею. Він знав цей голос. А проте ніяк не міг пригадати, кому ж він належить.

Детальніше...

Одна з жінок свободи

Одного липневого дня до її камерної нори у Ряшівській в’язниці долетіла звістка про те, що з третього поверху на вулицю викинулося дві особи. Їх стан був важкий. Донеслося, що то були чоловік та жінка із прізвищем Жонса.

Детальніше...