Історію майбутнього писатимуть психіатри

...Майже порожня зала університетської бібліотеки. Серед читачів, в дальньому кутку, наполегливо працює пан середніх років. Його цікавлять події початку 1900-х рр. у нашому місті. Навколо нього розкладені підшивки старих газет початку минулого століття, книги. Періодично він підіймається сфотографувати потрібні статті в газетах і знов поринає в читання.

Він підходить до сусіднього столу працювати за комп'ютером, знов повертається до газет початку 1900-х рр. Він готує матеріал для монографії, а можливо надалі та дисертації про події сторічної давнини у нашій місцевості. Нарешті він зупиняє працю щоб перепочити, підходить до вікна і розглядає університетський двір...

У своєму комп'ютері я відкрив сторінку новин сьогодення — осені 2018-го р. Пробіг очима по заголовках новин і уявив такого ж історика майбутнього. Котрий буде писати історію на основі розкритих переді мною новин через сто років. І цей історик буде сперечатись з іншими істориками. І можливо вони будуть приходити до консенсусу в якихось питаннях.

Історія, яку напишуть дослідники з майбутнього, безперечно, буде спиратись на ці новини з нашої сучасності. Я став уявляти варіант історії сьогодення на основі інформації в нинішніх мас-медіа. І чомусь здавалось, що через сто років писатиме нашу історію не історик. Її писатиме на основі цих матеріалів психіатр.

 
© Юрко ФОМЕНКО