Синдром бузини

Є така хвороба – "синдромом бузини" зветься. Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Скажемо більше, навіть дісталось за це Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу, а вони ж-бо — національні корифеї, народні будителі!

От Шевченко – дівчат кохав. А Сковорода – вино і сир любив, їздив на підводі. Степан Андрійович Бандера зрадив Росію і Польщу. Петро Шелест зрадив СССР. І пішло-поїхало: у когось прабабця єврейка, хтось одружився з румункою, хтось не мав дворянського родоводу, а хтось його мав… І це все колотися в казані з домішками жовтої або чорної фарби та виливається в інформаційний простір!

Ви спробуйте поливати брудом когось з відомих людей Польщі, Чехії, Англії, Ізраїлю… Вас відразу поставлять на місце. А у нас чужі люди засіяли город "бузиною". Мало того ще наших героїв "виселили" з України. Навіть не дивлячись, що Корольов, Нарбут, Чехов, Гоголь, Паустовський, Короленко стверджували своє походження.

Ми, можливо, одна із декількох країн в Європі, котра вивчає виключно вплив на себе інших країн. Усіх своїх — додому! Починаємо вивчати наш вплив на Російську, Австро-Мадярську імперії, Польщу і Османщину, Румуніюію...

Хворі ж-бо на "синдром бузини" все знають, але на відміну від наших героїв, нічого не вміють. Той комплекс неповноцінності підганяє їх розносити бруд. І вони ним так все старанно вимазують, що навіть нормальні люди починають вірити, дивлячись весь час на жовто-чорні кольори інформаційного простору.

Позбавляймося цієї хвороби. Не цураємось своїх! Поважаємо інших (хто з добрими намірами до нас). І вчимося. Чужий розум не позичиш. Треба свій заточувати об чужий.

P.S. Які ж пристойні гріхи у Тараса Григоровича і Григорій Савича!

 

© Юрій ФОМЕНКО